מוכרים נכס או מגרש? רוצים להשיג עבורם מחיר גבוה? ישנה דרך המציעה תהליך שונה מהמקובל, יעיל, חסכוני ופשוט למכירת הנכס, וחשוב מכול – תוך מקסום שווי הנכס. לתהליך קוראים 'הזמנה להציע הצעות' או 'מכירה במעין מכרז באמצעות בא-כוח'.

במדריך זה, נקח אותך צעד צעד לאורך כל הדרך, החל מהרגע שבו החלטת להשכיר את הדירה שברשותך, נמשיך לשלב שבו השוכרים ייכנסו בשעה טובה לדירה, וכמובן נסיים בשלב שבו השוכרים מסיימים את תקופת השכירות ומחזירים לרשותך את הדירה כשהיא במצב טוב ותקין, וכמובן כשהיא נקייה מחובות.

ספיר, שטורם ושות' הינו משרד בוטיק בתחום המקרקעין, פרי חבירתם של עורכי דין בעלי ניסיון ייחודי ומגוון בכל תחומי המקרקעין בישראל. 
שירותיו של המשרד נשענים על מיומנות רב תחומית שנרכשה על ידי שותפיו המייסדים בפעילות רבת שנים, תוך עיסוק אינטנסיבי בכל רבדיו של תחום המקרקעין. 
שותפי המשרד מעניקים ללקוחותיהם ליווי משפטי אישי, תוך דגש על הנעת הליכים ויעילות לצד יסודיות מקיפה ומתן פרספקטיבה עסקית-ניהולית בהתאם לצרכי הלקוח. 

 

מכירת נכס באמצעות מכרז הינה שיטה נפוצה ופשוטה יחסית שיתרונות רבים בצידה. בשוק הנדל"ן קיימות גרסאות שונות לשיטת המכר באמצעות מכרז. אחת הגרסאות הפחות מוכרות הינה שיטת המכרז היורד המכונה גם "מכרז הולנדי

כשאבק המלחמה ישקע לא מן הנמנע שנשוב לעסוק גם בסוגיות החברתיות ובמשבר הדיור בישראל.  בעיית הדיור בישראל מחייבת מחשבה ופתרון "מחוץ לקופסא" .

פרויקט תמ"א 38 הפך להיות יותר ויותר נפוץ בערים במרכז הארץ, דיירים אשר מעוניינים לשפר את רמת מחייתם פונים לקבלן שבתמורה להשבחת הנכסים שלהם מקבל היתרי בניה על גג המבנה או לחילופין בפרויקטים של תמ"א 38 (2) הורסים את המבנים הקיימים ותחתיהם מקימים מבנים חדשים בעלי מספר יחידות דיור גדול יותר.