במדריך זה, נקח אותך צעד צעד לאורך כל הדרך, החל מהרגע שבו החלטת להשכיר את הדירה שברשותך, נמשיך לשלב שבו השוכרים ייכנסו בשעה טובה לדירה, וכמובן נסיים בשלב שבו השוכרים מסיימים את תקופת השכירות ומחזירים לרשותך את הדירה כשהיא במצב טוב ותקין, וכמובן כשהיא נקייה מחובות.

במדריך זה, נענה על שאלות רבות הקשורות להשכרת דירות, כגון: האם לחתום קודם על זכרון דברים? מה הם הבטוחות שמקובל לקבל משוכרים? מה ההבדלים בין הבטחונות השונים? מהו שטר הערבות הורוד הנמכר בדואר – ערבות אוואל? באילו רשויות צריך לבצע ואיזה פעולות בקשר עם השכרת דירה?  מה האחריות שלך כבעלים של דירה כלפי השוכרים במהלך השכירות?

המדריך בנוי ממספר חלקים, המתייחסים לשלבים השונים של השכרת הדירה שברשותך:

  • אילו פעולות צריך לעשות לפני השכרת הדירה?
  • כיצד יש לנהל את תהליך המשא ומתן והחתימה על חוזה השכירות?
  • כיצד עליך להתנהל בתקופת השכירות – מהם חובותיך ומהם זכויותיך בתקופה זו כלפי השוכר?
  • ולבסוף – אילו פעולות צריך לעשות בסיום השכירות?

כמו-כן, מצורף בסוף המדריך המיוחד הזה, חינם, נוסח בסיסי של חוזה שכירות המשלב את מרבית הכלים המשפטיים שמפורטים בדוח זה. יש לשים לב, להוסיף ולמלא פרטים ותנאים שחסרים ו/או שנדרשים בהתאם לפרטי ההתקשרות הספציפית ובעיקר בהתאם להסכמות אליהן תגיע מול השוכר/ים. אין ספק שמומלץ להתייעץ עם עו"ד לפני החתימה, ויפה שעה אחת קודם.

אנו בטוחים שתמצא את המדריך מועיל ושימושי - להורדת המדריך יש ללחוץ כאן

בכל מקרה, לשאלות נוספות, תגובות, הערות והארות – אתה מוזמן לפנות אלינו בכל עת. לשליחת מייל- נא ללחוץ This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.